/Files/images/Історія школи.JPG

Школо наша, школо,
Приголуб нас, мила,
Пригорни усіх нас,
Як голуб під крила.
Ти нас всіх научиш,
Як у світі жити,
Як зло обминати,
А добро чинити.
Бджілоньки на квітах,
Дітоньки - до школи,
Там збирають мудрість,
Як мед у полі бджоли.

/Files/images/hlystunivka--120909--04-prw.jpg

З 1874 року у Хлистунівці діяла церковно-приходська школа, що розміщувалася в одному із церковних будиночків (дане приміщення зруйноване у 60-х роках).
10 грудня 1910 року відкрилася двохкласна п’ятирічна школа. Побудована вона того ж року на кошти земського податку. До І групи школи було прийнято 48 учнів, з яких троє дівчат, решта – хлопці. Перший директор школи – Земніцький С.І. Навчання велося російською та слов’янськими мовами, українська була заборонена царським урядом. У 1913 році із прийнятих 48 учнів екзамени здали і закінчили школу лише 6. Дана школа, прозвана у народі як земська, діяла до 1941 року (до початку війни). У період Великої Вітчизняної війни у приміщенні школи розташовувалися фашистські стайні.
8 лютого 1944 року (в перший день визволення села від фашистських загарбників) Луценко Федір Миколайович, який до війни працював учителем математики, потім учителем початкових класів,від військового комісаріату отримав завдання відкрити школу у с. Хлистунівка(після демобілізації був призначений директором цієї ж школи).
Працювали на відбудові учителі, учні, батьки. Допомогу надавали воїни Радянської армії, які працювали на відновленні руху на залізниці.
2 березня 1944 року школа була відкрита та реорганізована у семирічку, у якій налічувалося по 7-8 початкових класів. 1947 року стала неповною середньою з восьмирічним терміном навчання. 1961 року у Хлистунівці почала діяти ще й середня загальноосвітня школа сільської молоді (вечірня).
1965 року розпочалося будівництво нового приміщення школи за ініціативи голови колгоспу імені Котовського Баб’яка Василя Савовича. Допомагали у будівництві школи директор заводу залізобетонних конструкцій Левченко Павло Никифорович та директор щебеневого заводу Шевченко Семен Федотович. Директором новобудови було призначено Кириленка Павла Івановича.
З 1967 року у даному приміщенні навчалися учні початкових класів, а 5-10 класи навчалися уже в новій школі, адже з 1 вересня 1967 року почала діяти Хлистунівська середня школа з 10-річним терміном навчання в новому приміщенні.
У січні 2007 року Хлистунівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів реорганізована у Хлистунівський НВК «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад», директор - Сенкевич Віктор Миколайович.
Учні 1-11 класів навчаються у двоповерховому приміщенні школи, а у старому будинку школи силами працівників НВК було зроблено капітальний ремонт, підведено газове опалення. Там розташувалася дошкільна установа, у якій нині виховується 55 дітей.

/Files/images/kartinki/images456.jpg

/Files/images/vchitel/765.jpg

/Files/images/vchitel/678.jpg

/Files/images/kartinki/images456.jpg

Посада директора школи відповідальна, тому її мають обіймати кращі педагоги. "Суть керівництва сучасною школою полягає в тому, - стверджував В. Сухомлинський, - щоб у найважчій справі виховання на очах учителів створювався, визрівав і утверджувався кращий досвід, який втілює в собі передові педагогічні ідеї. І той, хто є творцем цього досвіду, чия праця стає зразком для інших вихователів, - той і повинен бути директором школи. Добре керувати навчально-виховним процесом - це означає досконало володіти наукою, майстерністю, мистецтвом навчання і виховання... Якщо ви хочете бути хорошим директором, прагніть передусім бути хорошим педагогом - хорошим учителем-дидактом і хорошим вихователем... Учителем учителів... можна стати лише тоді, коли з кожним днем усе більше заглиблюєшся в деталі, в тонкощі педагогічного процесу..."

/Files/images/vchitel/09.JPG

/Files/images/kartinki/images456.jpg

/Files/images/vchitel/директо школи 1.jpgДиректор школи Кирпатий М.М.

/Files/images/kartinki/images456.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 247

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.
/Files/images/2016_rk/школа.JPG Герої серед нас

Дата останньої зміни 18 Грудня 2018

Фотогалерея